UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU
Search Search

DENETİMLER

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, İlçe Emniyet Kurulları Başkan ve temsilcileri ile toplantılar yaparak her eğitim öğretim yılı öncesi okul çevrelerinde alınacak önlemler ve denetimleri değerlendirdi.

“Okul çevrelerindeki internet kafe, bet ofisi, büfe, market gibi alanlarda gündüz saatlerinde sigara, alkol  ve bally denetimi yanı sıra eğlence mekanları ve gençlerimiz için risk oluşturabilecek alanlara yönelik olarak gündüz ve gece denetimlerinin” tüm  KKTC genelinde yapılması için çalışmalar başlatılmasına karar verildi.

Toplantıda  gençler ve çocukların korunması için ilgili bakanlıklarla işbirliği halinde Alkol ve Türün Ürünleri satışlarını düzenleyen yasalarda bazı değişiklikler yapılması yönünde de kararlar üretildi.

Alınan karar doğrultusunda Lefkoşa, Girne, Gazimağusa ve Güzelyurtta denetimler yapılmıştır. Yapılan denetimlerde Kaymakamlıklar, Polis Müdürlükleri, Belediyeler, Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi ve Çalışma Dairesi ile verimli bir çalışma gerçekleştirilmiştir.

Bu çerçevede denetimlerin tüm ilçelerde sistemli şekilde yapılması ve veri tabanı oluşturulması konusunda, Kaymakamlıklarla işbirliği devam etmektedir.

DENETİMLERDEN FOTOĞRAFLAR

Back To Top