UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU
Search Search

“FUTBOLDA BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELEDE EL ELE PROJESİ” DEVAM EDİYOR

“FUTBOLDA BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELEDE EL ELE PROJESİ” DEVAM EDİYOR


“FUTBOLDA BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELEDE EL ELE PROJESİ” DEVAM EDİYOR 

YENİBOĞAZİÇİ VE KÜÇÜK KAYMAKLI SPOR KULÜPLERİ ALTYAPILARINA EĞİTİM VERİLDİ

KARAOKÇU “FUTBOLDA BİLİNÇLİ BİR SPORCU ORDUSU YETİŞTİRİLİYOR”

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele  Komisyonu, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF), Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu (LTTFF)  ve Medi Foundation Bağımlılıklarla Mücadele Derneği işbirliğinde geliştirilen “Futbolda Bağımlılıklarla Mücadelede El Ele Projesi”  çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Tüm futbol kulüplerini kapsayacak şekilde planlanan “Futbolda Bağımlılıklarla Mücadelede El Ele Projesi”  çerçevesinde KTFF tarafından planlanan program çerçevesinde Yeniboğaziçi  Doğan Spor Kulübü ve Küçük Kaymaklı Spor Kulübü altyapılarındaki sporculara eğitimler verildi.

Yeniboğaziçi Doğan Spor Kulübü antrenman tesislerinde gerçekleştirilen eğitimde di.
Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Eğitim Sorumlusu Serhat Deniz, Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu (LTTFF) Temsilcisi Kemal Köseoğlu ve Medi Foundation Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı İsmet Medi Koldaş  ve  çalışmalarını bölgede sürdüren “Umuda Yolculuk Karavanı” ekibi de hazır bulundu.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu’nun bağımlılıklar ve riskleri konusunda bilgilendirme yaptığı eğitimde, proje çerçevesinde hazırlanan “Bağımlılık Bilgilendirme El Kitabı”  tüm sporcu, teknik ekip ve çalışmayı izleyen ailelere dağıtılırken Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu tarafından altyapı çalışmalarına destek amacıyla gönderilen futbol topları da hediye olarak  takım hocalarına takdim edildi. 

MUSTAFA ZURNACILAR 
Yeniboğaziçi  Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, yaptığı konuşmada,  tüm çocuk ve gençlerimizi hem fiziksel, hem ruhsal, hem de bağımlılıklar konusunda bilinçli bireyler olarak yetiştirmek için  hayata geçirilen  “Futbolda Bağımlılıklarla Mücadelede El Ele Projesi”ne ellerinden gelen desteğin verileceğini söyledi.

Başkan Zurnacılar, bu önemli projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

KÜÇÜK KAYMAKLI FUTBOL AKADEMİ
Proje çerçevesinde üçüncü eğitim çalışması dün akşam Küçük Kaymaklı Spor Kulübü’ne ait Şehit Hüseyin Ruso Stadyumu yanındaki antrenman sahasında gerçekleştirildi. 

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu   gayrı yasal bağımlılık yapan maddeler, yanında, son dönemlerde  özellikle de covid 19 sürecinde ciddi şekilde sıkıntı olmaya başlayan sanal bağımlılıklar ve kumar bağımlılıklarının bireyler üzerinde yarattığı fizyolojik ve psikolojik  sıkıntılar konusunda Küçük Kaymaklı Futbol Akademi, U15 ve U17 takımlarını bilgilendirdi.

Sporcuların sorularını da yanıtlayan Karaokçu alkol, kafein ve nargile kullanımı konusundaki risklerle ilgili bilgiler de aktarıp uyarılarda bulundu. Karaokçu, her türlü bağımlılıklarla ilgili olarak Komisyonun ALO 1191 Bağımlılık Destek Hattı ve Merkezi’nden 24 saat destek alınabileceğini de dikkat çekti.

Karaokçu  proje ile futbolda bilinçli bir sporcu ordusu yetiştirileceğini de sözlerine ekledi. 

Küçük Kaymaklı Futbol Akademi, U15 ve U17 Antrenörü Birol Saiter de yaptığı konuşmada “Futbolda Bağımlılıklarla Mücadelede El Ele Projesi’nin çok doğru ve yerinde bir adım olduğunu vurgulayarak katkı sağlayan herkese teşekkür etti. 

Medi Foundation Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı İsmet Medi Koldaş da çalışmaları hakkında bilgi verirken Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu tarafından altyapı çalışmalarına destek amacıyla gönderilen futbol toplarını Küçük Kaymaklı Futbol Akademi  antrenörleri  Birol Saiter ve Evrim Belge’ye  takdim etti.

Previous Article DÜNYA HEDEF KUPASI ALANYA ETABINI BİRİNCİ OLARAK BİTİREN YAMAÇ PARAŞÜTÜ EKİBİ ÖDÜLLENDİRİLDİ
Next Article “FUTBOLDA BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELEDE EL ELE PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Print
708

«Nisan 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Kategoriler

Back To Top