UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU
Search Search

“FUTBOLDA BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELEDE EL ELE PROJESİ” BAŞLADI

“FUTBOLDA BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELEDE EL ELE PROJESİ” BAŞLADI

“FUTBOLDA BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELEDE EL ELE PROJESİ” BAŞLADI 

İLK EĞİTİM DÜZKAYA ALTYAPI SPORCULARINA VERİLDİ

ETKİNLİKTE ÇOCUK VE AİLELERE “BAĞIMLILIK BİLGİLENDİRME EL KİTABI” DAĞITILIRKEN FUTBOL TOPLARI DA HEDİYE EDİLDİ

KARAOKÇU “ÇOK BÜYÜK BİR ADIM”

DENİZ “SPORCULARIMIZIN BAĞIMLILIKLAR KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLMESİ ÇOK ÖNEMLİ”

KÖSEOĞLU “PROJEYE PAYDAŞ OLMAKTAN VE DESTEK VERMEKTEN ÇOK MUTLUYUZ”

KOLDAŞ “TÜM PAYDAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİZ”

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele  Komisyonu, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF), Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu (LTTFF)  ve Medi Foundation Bağımlılıklarla Mücadele Derneği işbirliğinde geliştirilen “Futbolda Bağımlılıklarla Mücadelede El Ele Projesi” başladı.

Tüm futbol kulüplerini kapsayacak şekilde planlanan “Futbolda Bağımlılıklarla Mücadelede El Ele Projesi”nin ilk adımı Düzkaya Spor Kulübü’nde gerçekleştirildi.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Eğitim Sorumlusu Serhat Deniz, Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu (LTTFF)  Temsilcisi Kemal Köseoğlu ve Medi Foundation Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı Hasan Karaokçu’dan oluşan ekip Düzkaya  Spor Kulübü’nün altyapı antrenmanını ziyaret etti.
 
Burada proje çerçevesinde hazırlanan “Bağımlılık Bilgilendirme El Kitabı” tüm sporcu, antrenör ve çalışmaları izleyen ailelere dağıtılırken, Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu tarafından altyapı çalışmalarına destek amacıyla gönderilen futbol topları da hediye olarak dağıtıldı.

SERHAT DENİZ 
KTFF Eğitim Sorumlusu Serhat Deniz  eğitimin başlangıcında yaptığı konuşmada, bağımlılıklarla mücadelenin, çocukların, gençlerin ve toplumun geleceği adına çok önemli olduğunu, Futbol Federasyonu olarak bu konuda Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu önderliğinde, Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu ve Medi Foundation Bağımlılıklarla Mücadele Derneği ile işbirliğinde geliştirdikleri “Futbolda Bağımlılıklarla Mücadelede El Ele Projesi”ni hayata geçirmekten mutlu olduklarını söyledi.

Sporun tüm dallarının çocukların ve gençlerin fiziksel ve ruhsal gelişiminde çok önemli bir etken olduğunu, futbolun da dünyanın en sevilen sporu olduğunu anlatan Deniz, bünyemizde olan çocuk ve gençlerimizi hem fiziksel, hem ruhsal, hem de bağımlılıklar konusunda bilinçli bireyler olarak yetiştirme kararlılığında olduklarını vurgulayarak, Başta Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu olmak üzere tüm paydaşlara teşekkür etti.

HASAN KARAOKÇU
Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu da yaptığı konuşmada, Komisyon olarak bilimsel temelli eğitim ve önleme çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyledi.

Ülkede en fazla sporcuyu bünyesinde barındıran Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile “Futbolda Bağımlılıklarla Mücadelede El Ele Projesi”ni hayata geçirmekten çok mutlu olduklarını vurgulayan Karaokçu, ilk eğitim için kendilerini misafir eden Düzkaya Spor Kulübü Yönetimine teşekkür etti.

KKTC’deki tün kulüplere gidileceğini  ve bunun çok büyük bir adım olduğunu anlatan Karaokçu, uygulayacakları anketle de çok ciddi bir bilimsel veriye de ulaşacaklarını ve geleceğe dönük çalışmalarını, paydaşlarla birlikte  ona göre yönlendireceklerini söyledi. 


KEMAL KÖSEOĞLU 
LTTFF KKTC temsilcisi Kemal Köseoğlu, böylesi bir projeye paydaş olmaktan çok memnun olduklarını söyledi. 

Bağımlılıklarla mücadelenin çocuk yaşlarda başlamasının önemine işaret eden Köseoğlu, Futbol Federasyonu bünyesinde bulunan binlerce çocuğa dokunulacak olmasından  dolayı projenin bu anlamda çok değerli olduğunu söyledi. 

İSMET MEDİ KOLDAŞ
Medi Foundation Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı İsmet Medi Koldaş da yaptığı konuşmada,  “Futbolda Bağımlılıklarla Mücadelede El Ele Projesi”nin çocukların ve gençlerin bilinçlenmesi adına çok önemli olduğunu söyledi.

Koldaş, projeye destek veren Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, KTFF ve  LTTF’ye de teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu tarafından Düzkaya Spor Kulübü alt yapı futbolcularına, başta sigara, alkol, uyuşturucu, elektronik, kumar ve yeme bağımlılıkları ile ilgili  genel bilgilendirme yapıldı.

Karaokçu, bağımlılıklarla ilgili olarak her türlü yardım ve desteğin Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu bünyesinde 24 saat ücretsiz hizmet veren ALO 1191 Bağımlılık Danışma ve Destek Hattı Merkezi’nden alınabileceğini de söyledi.


 

Previous Article “UMUDA YOLCULUK KARAVANI” İSKEL VE KARPAZ’DA YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
Next Article UMK’DAN LONDRA TÜRK TOPLUMU FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANI OSMAN ERCEN’E PLAKET TAKDİMİ
Print
714

«Nisan 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Kategoriler

Back To Top