UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU
Search Search

TOPLUMSAL BOYUTTA KİŞİSEL GELİŞİM DESTEK PROJESİ BAŞLATTI

TOPLUMSAL BOYUTTA KİŞİSEL GELİŞİM DESTEK PROJESİ BAŞLATTI

KARAOKÇU: “ÇOCUK, GENÇ VE AİLELERİMİZİ KİŞİSEL OLARAK GÜÇLENDİREMEZSEK BU RİSKLERE KARŞI DAHA ZAYIF BİR TOPLUM OLACAĞIMIZ İNANCINDAYIZ”

Sevgi Adası Kuzey Kıbrıs Bilinçlendirme Seferberliği projesi, son iki yıldır sosyal ve ekonomik açıdan dezavantajlı olan bölgelerdeki çocuk ve ailelere yönelik sürdürülen “Çocuklarımıza Sevgi Aşılıyoruz” isimi çalışmanın ada geneline taşınması olarak tanımlandı.

Projeyle ilgili komisyon binasında basın toplantısı düzenlendi.

KARAOKÇU

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, toplantıda yaptığı konuşmada, komisyon olarak toplumu tehdit eden her tür riske karşı korumak için eğitim, ailelere destek ve yasa çalışmaları yürüttüğünü kaydetti. 

En büyük hedeflerinin bir tanesinin kişisel gelişim olduğunu ifade eden Karaokçu, “Çocuk, genç ve ailelerimizi kişisel olarak güçlendiremezsek bu risklere karşı daha zayıf bir toplum olacağımız inancındayız” dedi.

Karaokçu, sosyal ve ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerde son iki yıldır sürdürdükleri kişisel gelişim çalışmalardan olumlu sonuçlar almaları üzerine, kişisel gelişim destek çalışmalarını toplumun geneline yayma kararı aldıklarını belirtti. Karaokçu,  eğitim çalışmaları için sivil toplum örgütleri, okullar, yerel yönetimlerle çalışacaklarını söyledi.

İSTİSMAR KONUSUNDA ÇALIŞMA

Madde bağımlılığında istismar ve şiddetin çok önemli bir etken olduğunun yapılan çalışmalarda ortaya çıktığını ifade eden Karaokçu, bu nedenle 2020’de istismar konusunda çocuk ve toplumun eğitimi konusunda ciddi adımlar atacaklarını söyledi.

Karaokçu, başbakan Ersin Tatar’a Komisyonun çalışmalarına verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

İLHAN

Proje Koordinatörü Marziye İlhan ise her çocuğun risk altına olduğunu, ailelerin doğru bildiği yanlışların bulunduğunu ifade etti. 

İlhan, “Çocuklarımızı doğru yönlendiriyoruz derken bir bakıyoruz farklı noktalarda gidiliyor” dedi 

Projede hedef kitlenin tüm kamu olduğunu ifade eden İlhan, güvende hissetmeyen çocukların risk altında olduğu bilinciyle hareket ettiklerini söyledi.

İlhan, İskele’de rehber öğretmenler, Geçitkale Belediyesi, Hak-Sen, Atleks Sanverler Ortaokulu, Demokrasi Ortaokulu’yla programların yapıldığını ifade etti.

KİTAPLAR

Kitaplar hakkında da bilgi veren Marziye İlhan, “Ana-Baba Olmak Şefkat Dili Konuşmaktır” kitabında velilerin doğru bilip aslında yanlış olan davranışlarının irdelendiğini; “Görgü ve Nezaketin Gücü” kitabının ana babalara tüyo verecek yaklaşımlar içerdiğini; “Ergenliğin Sırlarına Yolculuk” kitabının da ergenlerin yaşadığı hormonal değişikliklerle mücadelenin anlatıldığını, “Oz Bakım” kitabının ise çocuklara öz güven kazandırma konusunu içerdiğini anlattı.

Previous Article Sezon Alagadi’de açıldı
Next Article “4-6 YAŞ GRUBU ÇOCUK / EBEVYN VE OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİ ÇOCUK İHMAL VE İSTİSMARINI ÖNLEME PROJESİ”
Print
119

«Ağustos 2020»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
27
144257

Yeniboğaziçi Plajı’nda hentbol şöleni yaşandı

Hentbolda sezonun ilk plaj organizasyonu hafta sonu gerçekleşti. KKTC Hentbol Federasyonu ile Yeniboğaziçi Belediyesi ile işbirliğinde düzenlenen plaj hentbolu turnuvası Yeniboğaziçi Belediye Plajı’nda 2 gün sürdü.

Devamı
2829303112
143967

Arda Erkan 6.Uluslararası Kite Surf Etkinliği Yedidalga’da yapılıyor

Yedidalga Heaven Surf House’ta gerçekleşen etkinlik “Başka Ardalar Ölmesin” sloganıyla düzenlendi.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde Heaven Surf Club desteğinde düzenlenen etkinlik, uyuşturucu sorununa dikkat çekmek ve bu konuda duyarlılığı artırmak amacıyla organize edildi.

Etkinlikte, müzik dinletileri eşliğinde kite surf gösterileri yapılıyor.

Devamı
34567
144053

‘Başka Ardalar Ölmesin’ sloganı ile Uluslararası Kite Surf Etkinliği düzenlendi

Etkinlik, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde, Heaven Surf Club desteğinde “uyuşturucu sorununa dikkat çekerek toplumsal duyarlılığı artırmak, aileleri çocuklarını ve gençleri spora yönelterek enerjilerini doğru alanda kullanmalarına katkı sağlamak” amacıyla geleneksel olarak organize ediliyor.

Devamı
89
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Kategoriler

Back To Top