UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU
Search Search
Monday, March 25, 2019

Surlariçi çocuklarına yönelik "Yeni Yıl Etkinliği" düzenlendi

Surlariçi çocuklarına yönelik "Yeni Yıl Etkinliği" düzenlendi

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun başta Lefkoşa Surlariçi’nde yaşayan çocuklar olmak üzere, tüm çocuklara yönelik olarak geliştirdiği “Çocuklarımıza Sevgi Aşılıyoruz Projesi” devam ediyor.

Halk Sanatları Vakfı’nın kullanımında bulunan Ayluga Kilisesi’nde Pazar günü 12.00-16.00  saatleri arasında gerçekleşen etkinlikte,  Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, Haydarpaşa Mahallesi muhtarı Mesut Kazık, HASDER Halk Sanatları Vakıfı Koordinatörü Kani Kanol, KKTC Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Gökhan Necipoğlu , Kurucu Başkanı Ercan İbrahimoğlu, bazı yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

Yüzlerce çocuğun katıldığı etkinlikte çocuklara çeşitli kuruşlar tarafından bağışlanan hediyeler  dağıtıldı. Ayluga Kilisesi Bahçesi’nde kurulan oyun alanında doya doya eğlenen çocuklara yemek ve meyve suyu ikramı da yapıldı.

FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ

KKTC Fenerbahçeliler Derneği “Bin çocuk Bin forma”   sloganı ile başlattıkları kampanya çerçevesinde etkinliğe destek verdi.

Kampanya çerçevesinde ilk formalar “Çocuklarımıza Sevgi Aşılıyoruz Projesi” çerçevesinde etkinliğe katılan çocuklara dağıtıldı.

KKTC Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu adına konuşma yapan Burçin Ali Usta forma armağan ettikleri   çocuklardan, derslerinde başarılı olmaları için daha çok çalışma, öğretmenlerine, ailelerine ve büyüklerine saygılı birer çocuk olma sözü aldı.

Hiçbir karşılık beklemeden sadece çocuklara sporu sevdirmek ve onları sevindirmek adına bu projeyi hayata geçirdiklerini vurgulayan Burçin Aliusta, “Gözlerimiz dola dola formalarımızı dağıttık. Duygusal anların olduğu ortamda, yüz kadar çocuğumuza Fenerbahçe formalarını hiçbir karşılık beklemeden teslim ettik. Kimisi belki de bu formalara hiç ulaşamayacaklarını düşünüyordu. Kimisi sadece hayalini kuruyordu. Bugün birçok çocuğun hayallerini gerçeğe çevirdik. Bizler bir kulübün temsilcileriyiz. Ama en önce bizler birer insanız. Bir sivil toplum örgütü olan derneğimiz bugün birçok kulüp dernek kurum ve kuruluşa örnek olacak bir kampanyanın başlangıcını yaptı. Bu çocuklar çok şeyi hak ediyor” dedi.

Aliusta, bundan önce olduğu gibi bundan sonrada Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu tarafından yürütülmekte olan “Çocuklarımıza Sevgi Aşılıyoruz Projesi”ne destek vermeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

HASAN KARAOKÇU

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu da yaptığı konuşmada, Çocuklarımıza Sevgi Aşılıyoruz Projesi kapsamında Lefkoşa Surlariçi’ndeki ailelere yönelik olarak yürüttükleri eğitim  ve destek  çalışmalarına “Yeni Yıla Sevgiyle Girelim”  sloganı düzenledikleri etkinlikle devam ettiklerini söyledi.

Başta Haydarpaşa Mahallesi Muhtarı Mesut Kazık, HASDER Halk Sanatları Vakıfı Koordinatörü Kani Kanol, KKTC Fenerbahçeliler Derneği ve etkinliğe katkı sağlayan kişi ve kuruluşlara teşekkür eden Karaokçu, Çocuklarımıza Sevgi Aşılıyoruz Projesi’ne destek veren kurum, kuruluş ve kişilerle işbirliği halinde yeni çalışmaları da kısa sürede hayata geçireceklerini vurguladı.

“Çocuklarımızı güçlendirdiğimiz oranda onlara sağlıklı bir yaşam yolunda ilerlemelerine olanak yaratabileceğimizin, bilinci ile hareket ediyoruz” diyen Karaokçu, Başbakan Tufan Erhürman’ın verdiği güçlü destekle, Komisyon olarak emin adımlarla ilerlemeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.


Previous Article Zoru başarmayı seviyoruz
Next Article KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİM SEFERBERLİĞİ ÇALIŞMALARI
Print
32

«March 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
25
73940

HENTBOLUN “TUT ELİMİ” ÇOCUKLARI EĞİTİLİYOR

KKTC Hentbol Federasyonu tarafından başlatılan ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu işbirliğinde hayata geçirilen Tut Elimi Projesi kapsamında Lefkoşa Surlariçi bölgesindeki ilkokul 3üncü sınıf çocuklarına yönelik hentbol eğitimi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

Read more
262728123
4
74592

"Maksimum Sanat Minimum Risk Maraş" adlı sergi bugün açılıyor

Başbakanlık, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Gazimağusa Kaymakamlığı ve Gazimağusa Belediyesi ile Sanat Terapi ve Kişisel Gelişim Merkezi işbirliğinde Maraş bölgesinde okuyan ilkokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen “Maksimum Sanat Minimum Risk Sanat Kampı” sergisi bugün açılıyor.

Read more
567
74946

Süper kupada sıra kadınlarda

MAÇ SAAT 18.00’DE

Hentbol Kadınlar Süper Kupa finalinde Yakın Doğu Üniversitesi ile Doğu Akdeniz Üniversitesi takımları karşı karşıya gelecek. Maç saat 18.00’de oynanacak

KKTC Hentbol Federasyonu ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu İşbirliğinde gerçekleşecek olan Kadınlar Süper Kupa finali bu akşam oynanacak.
Yakın Doğu Üniversitesi RA25 Spor Salonu’nda oynanacak Kadınlar Süper Kupa finalinde Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) ile Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ-DİGEM) takımları karşı karşıya gelecek.

Read more
8910
75281

Komisyon’dan 3 ayrı etkinlik

Bu çerçevede yarın üç ayrı etkinlik düzenleniyor.  Hümanist-Büro  ile işbirliğinde  uzun zamandır hazırlıkları yapılan Triple P Olumlu Anne Babalık Programı hayata geçirilecek.

Read more
11121314
75652

Gardiyan eğitimleri tamamlandı, sertifikalar yarın veriliyor

Başbakanlık Uyuşturucu İle Mücadele Komisyonu'nun  İçişleri Bakanlığı'na bağlı Merkezi Cezaevi'ne yeni alınan 33 gardiyana yönelik olarak   hafta başında başlattığı Bağımlılık Farkındalık Eğitimi yarın tamamlanıyor.

Read more
151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Categories

Back To Top