Search
Search ×
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU

“BAŞKA ARDALAR ÖLMESİN-2018”  ULUSLAR ARASI KITE SURF YARIŞMASI PAZAR GÜNÜ YEDİDALGA HEAVEN SURF CLUP’TA YAPILIYOR

“BAŞKA ARDALAR ÖLMESİN-2018” ULUSLAR ARASI KITE SURF YARIŞMASI PAZAR GÜNÜ YEDİDALGA HEAVEN SURF CLUP’TA YAPILIYOR

KARAOKÇU “BAŞKA GENÇLERİMİZİ KAYBETMEK İSTEMİYORUZ”

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde, Lefke Belediyesi ve Heaven Surf  Club desteği ile  “uyuşturucu sorununa dikkat çekerek toplumsal duyarlılığı artırmak, aileleri çocuklarını ve gençleri spora yönelterek enerjilerini doğru alanda kullanmalarına katkı sağlamak” amacıyla geleneksel olarak  “Başka Ardalar Ölmesin” sloganı ile düzenlenen  Uluslararası Kite Surf Etkinliği’nin bu yıl dördüncüsü gerçekleştiriliyor.

 

Yedidalga’da yapılacak olan  ve muhteşem bir görsel şöleninde yaşanacağı Kite Surf etkinliği, 16 Eylül Pazar günü 11.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

 

Heaven Surf Club’ta saat 11.00’de başlayacak etkinlik,  Foil Slalom Girls/Mans; Body Drag Warrior Girls/Mans; Free Air Girls, Free Air Mans ve Free Air Kids kadegorilerinde yapılacak.

 

Etkinlikle ilgili  basın toplantısı bugün Turizm ve Folklor Araştırmaları Derneği (TUFAD) binasında gerçekleştirildi.

 

Basın toplantısı sırasında komisyon çalışmalarına bugüne kadar sağladığı katkılardan dolayı Başkan Hasan Karaokçu tarafından TUFAD Başkanı Ali Tümsoy’a plaket takdim edildi.

 

HASAN KARAOKÇU

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, yaptığı konuşmada, uyuşturucu ile mücadelede ilgili tüm kuruluş ve sivil toplum örgütleri ile bütünlüklü bir mücadele içerisinde olduklarını söyledi.

 

“Başka Ardalar Ölmesin”  sloganı ile bu yıl dördüncüsünü düzenleyecekleri Uluslar arası Kite Surf Yarışması  ile bir kez daha hem bu alandaki gençlere ve çocuklara yeteneklerini ortaya koyma imkanı yaratacaklarını, aynı zamanda uyuşturucu sorununu nedeniyle başka gençleri ve çocukları kaybetmek istemedikleri mesajını güçlü bir şekilde vereceklerini anlatan Karaokçu, “Bu mücadeleye kendilerini adayan Arda Erkan’ın annesi ve babasına, kite surf sporunun ülkede yaşatılıp gelişmesine büyük özverilerle katkı sağlayan  Heaven Surf Club Direktörü Uğur Sayılır’a ve her zaman yanlarında olan genç sporculara  teşekkür  ediyoruz” dedi.

 

MUSTAFA ERKAN

Arda Erkan’ın babası Mustafa Erkan yaptığı konuşmada, “Arda bize ‘Başka Ardalar ölmesin’ diye mesaj bıraktı. Biz de bu misyonu yürütmek üzere büyük bir mücadele içerisine girdik” dedi.

 Uyuşturucu ile mücadele konusunda Arda’nın ölümünden sonra  ivme kazanan bir süreç olduğuna işaret eden Erkan, bu mücadelenin herkesi kucaklayan bir kalkan oluşturduğuna işaret etti.

 

GÜLSEREN ERKAN

Gülseren Erkan  yaptığı konuşmada “Oğlumuz Arda Erkan 3 yıl önce uyuşturucu tacirlerinin kurbanı oldu. İçimizdeki sızı, yüreğimizdeki ateş hiçbir zaman dinmeyecek. Onu çok sevdiği kite surf sporu ile anmak, sevenleri ile masmavi derinliklerde buluşturmak eminim onu çok mutlu etmektedir” dedi.

 

Etkinliği düzenlemekteki amaçlarının Arda’yı anmak yanında madde bağımlılığı sorununa dikkat çekmek olduğuna işaret eden Gülseren Erkan, “16 Eylül Pazar günü Yedidalga Heaven Surf Club’ta yapılacak olan 4. Uluslar arası Kite Surf etkinliğimize tüm sporcularımızın katılarak Arda’nın sevenleri olarak onu bizlerle birlikte anmak için rüzgar surflerini açmalarını ve masmavi denizimizde dalgalar arasında gerçek kanatlarla nasıl uçulduğunu tüm halkımıza ve özellikle genç nesile göstermelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Tüm halkı da etkinliğe davet eden Erkan, başta Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu olmak üzere etkinliğe katkı koyan kuruluş ve kişilere teşekkür etti.

 

UĞUR SAYILIR

Heaven Surf Club Direktörü Uğur Sayılır ise, Ardan Erkan’ın çok sevdikleri ve değer verdikleri bir sporcuları olduğunu, onun anısını yaşatmak için “Başka Ardalar Ölmesin” sloganı ile düzenlenen etkinliğe dördüncü kez  ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını söyledi.

 

Ülkede kimyasal ve ağır uyuşturucular konusunda yaşanan sıkıntıların farkında olduklarına işaret eden Uğur Sayılır, Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu tarafından farkındalık ve bilinç düzeyinin yükseltilmesine yönelik mücadeleye her zaman destek vereceklerini vurguladı.

 

Çok güzel bir etkinlikle görsel bir şölen yaşanacağını ifade den Sayılır, tüm sporcuları ve vatandaşları Pazar günkü etkinliğe davet etti.

 

Sporcular da yaptıkları konuşmalarda, Arda Erkan’ın anısına düzenlenecek yarışmaya katılmaktan büyük onur duyduklarını ve büyük bir heyecanla yarış gününü beklediklerini vurguladılar.

 

ALİ TÜMSOY

TUFAD Başkanı Ali Tümsoy ise uyuşturucu ile mücadeleye hayatını adamış Hasan Karaokçu başkanlığındaki Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu çalışmalarına destek vermekten her zaman gurur duyduklarını söyledi.

 

Ülkede uyuşturucu, yanında kumar ve fuhuş gibi suçlara da dikkat çeken Tümsoy, uyuşturucu ile mücadelede yapılan çalışmalara tüm kesimlerin destek vermesi gerektiğine işaret etti.

 

Tümsoy, bu anlamda  Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu tarafından kendilerine takdim edilen plaketin çok anlamlı ve değerli olduğunu vurguladı.

Previous Article Plaj Hentbolunda Renkli Görüntülere Sahne Oldu
Next Article Klasikler Yusuf Tosun anısına yarışıyor
Print
67

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«January 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
31123456
78910
67927

“Tut Elimi Projesi” başladı..!

KKTC Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan ve yönetimi, proje hakkında KKTC Başbakanı Tufan Erhürman’ı da ziyaret ederek kendisini bilgilendirdi.

Read more
111213
141516171819
67932

Hentbol KTSYD kupaları UKÜ ve GG’nin

KKTC Hentbol Federasyonu ile Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu işbirliğinde düzenlenen Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Kupası maçları tamamlandı. KKTC Telsimin katkıları ile CIU Arena’da gerçekleşen ve yaklaşık 1 hafta süren turnuvada kadınlarda şampiyon Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, erkeklerde ise ençlik Gücü oldu.

Read more
20
21222324252627
28293031123
45678910

Categories

Back To Top