Search
Search ×
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU

BAŞBAKANLIK UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU İLE GREEN PEDAL GENÇLERİ SPORA ÇAĞIRIYOR

BAŞBAKANLIK UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU İLE GREEN PEDAL GENÇLERİ SPORA ÇAĞIRIYOR

KKTC’DE İLK KEZ “GECE YOL BİSİKLET YARIŞI” DÜZENLENİYOR

Başbakanlık Uyuşturucu ile  Mücadele  Komisyonu, ile  Green Pedal Cycling Derneği Kulübü  ile işbirliğinde “Long Beach Altın Çark Criterium Yarışı”  düzenleniyor.

 

Toplumsal bilinç ve farkındalık seviyesini yükseltmek ve gençleri spora yönlendirme amacıyla 28 Temmuz Cumartesi  İskele Long Beach’te gerçekleştirilecek olan “Long Beach Altın Çark Criterium Yarışı”  ile ilgili bugün  basın toplantısı düzenlendi.

 

Spor Yazarları Derneği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Basın toplantısında Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, Green Pedal Cycling Derneği Kulübü  Başkanı Ahmet Noyan, Kulüp Yönetim Kurulu Üyesi Şevki Pırlanta ve sporcular  Mehmet Sayman ile Hasan Kaya konuşma yaptı.

 

AHMET NOYAN

Green Pedal Cycling Derneği Kulübü  Başkanı Ahmet Noyan yaptığı konuşmada yedi buçuk ay önce  kurdukları kulüplerinde, “Pedalla Hayata Gülümse” sloganı ile yola çıktıklarını ve kısa sürede bir çok farkındalık çalışmalarına imza attıklarını söyledi.

 

Bisiklet sporunun  gençlere ve çocuklara sevdirilmesi,  bisikletlilere saygının da yayalara eşit oranda yaygınlaştırılması,  bu  çerçevede gençleri ve çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutulmasına katkı sağlamanın da en önemli hedefleri arasında yer aldığına işaret eden Ahmet Noyan, bu ilkeler çerçevesinde büyük bir şevkle çalışmakta olduklarına işaret etti.

 

Dünyada bisiklet  sporuna yönelik büyük bir destek geliştiğini, kendilerinin de  “bu aşıyı nasıl daha da yüceltebiliriz” düşüncesi ile adımlar atmakta olduklarını kaydeden Noyan,  bu anlamda Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ile işbirliği yönünde hareket etme kararı aldıklarını söyledi.

 

Cumartesi düzenlenecek olan “Long Beach Altın Çark Criterium Yarışı”nın  bir başlangıç olduğunu kaydeden Noyan, bu işbirliğinin bundan sonra da genişleyerek devam edeceğini vurgulayarak, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’na teşekkür etti.

 

HASAN KARAOKÇU

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ise, çocukları ve gençleri bağımlılıkların yarattığı risklerden korumak adına yürüttükleri zor ve dirençli mücadelelerinin Green Pedal Cycling Derneği Kulübü  ile daha da güçlendiğini söyledi.

 

Green Pedal Cycling Derneği Kulübü’nün kurulalı çok uzun bir zaman olmamasına karşın taktire şayan bir çok etkinlik düzenlediklerini belirten Karaokçu, “Gençlere, çocuklara ve tüm topluma bisiklet sporunu sevdirme adına yürekten çalışmalar yürüten Green Pedal Cycling Derneği Kulübü  yöneticilerini kutluyorum” dedi.

 

Bundan sonraki süreçte de işbirliği halinde bir çok etkinliğe imza atacaklarını kaydceden Karaokçu “Her zaman söyledim. Bu ülkeden uyuşturucu ile mücadele mücadeleyi kazanmak istiyorsak, toplumun tüm bireyleri ve örgütleri olarak güçlerimizi ve dayanışmamızı güçlendirmemiz gerekiyor. Bu anlamda Green Pedal Cycling Derneği Kulübü’ne çocuklarımız, gençlerimiz, Komisyonumuz ve tüm toplum adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

ŞEVKİ PIRLANTA

Daha sonra söz alan Green Pedal Cycling Derneği Kulübü  Yönetim Kurulu üyesi Şevki Pırlanta ise yarışla ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.

 

Bisiklet FedeRasyonu ile işbirliğinde düzenleyecekleri gece yarışının bir ilk olduğuna işaret eden Şevki Pırlanta, Federasyona bağlı lisanslı sporcuların yüzde 95’inin şu an itibarıyla yarışa kayıt yaptırmasının kendilerini çok mutlu ettiğini vurguladı.

 

Pırlanra, 16-18; 19-38 ve 39 yaşüstü olmak üzere 3 kategoride düzenlenecek yarışa herkesi katılmaya davet etti.

 

Sporcular  Mehmet Sayman ve Hasan Kaya ise yaptıkları konuşmada,  bisiklet sporuna başlamakta ve bu sporu yapmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler.

 

Kuzey Kıbrıs’ın  4 mevsim 365 gün bisiklet sporu yapacak güzelliğe sahip olduğuna işaret eden sporcular, herkesi yarışa ve bisiklet süremeye davet ettiler.

Previous Article Kaü'den "Çocuklara Sevgi Aşılıyoruz" Projesine Destek
Next Article BAŞBAKANLIK UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU İLE GREEN PEDAL’DAN UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE DAYANIŞMA
Print
90

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«January 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
31123456
78910
67927

“Tut Elimi Projesi” başladı..!

KKTC Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan ve yönetimi, proje hakkında KKTC Başbakanı Tufan Erhürman’ı da ziyaret ederek kendisini bilgilendirdi.

Read more
111213
141516171819
67932

Hentbol KTSYD kupaları UKÜ ve GG’nin

KKTC Hentbol Federasyonu ile Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu işbirliğinde düzenlenen Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Kupası maçları tamamlandı. KKTC Telsimin katkıları ile CIU Arena’da gerçekleşen ve yaklaşık 1 hafta süren turnuvada kadınlarda şampiyon Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, erkeklerde ise ençlik Gücü oldu.

Read more
20
21222324252627
28293031123
45678910

Categories

Back To Top