Search
Search ×
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU

“ŞEHRE MEYDAN OKUYANLAR”

“ŞEHRE MEYDAN OKUYANLAR”

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Spor Dairesi, Gençlik Dairesi, Vakıflar İdaresi, Afrodizyak Organizasyon ve bazı sivil toplum örgütlerinin de katkı koyduğu etkinliğe, Başbakan Hüseyin Özgürgün, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı Başkan Yardımcısı İsmail Özcan, Girne Kaymakamı Mustafa Erişmen, bazı milletvekilleri, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ve Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser de katıldı.

Girne Kordonboyu, mendirek, tarihi liman ve Girne Kent merkezini kapsayan parkur boyunca, çeşitli engeller ve bariyerler oluşturuldu. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan koşuda, yarışmacılar, sadece, araç lastiklerinden oluşturulan bariyerlerle değil, dalgalarla da mücadele etti.

BAŞBAKAN ÖZGÜRGÜN

Başbakan Hüseyin Özgürgün etkinlikte yaptığı konuşmada, böyle anlamlı bir etkinliğe katılmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu’nun farkındalık yaratmak amacıyla, ülke genelinde düzenlediği etkinliklerin, artarak devam edeceğini ifade etti.

Uyuşturucunun bertaraf edilmesi, gençlerin, uyuşturucudan uzaklaştırılmasının en güzel yolunun, sportif ve sosyal aktivitelerden geçtiğini vurgulayan Başbakan Özgürgün, kendilerinin de bu amaçla yapılan etkinliklere katılarak, katkı koyarak destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Girne’de yer alan bu anlamlı etkinliğe katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Özgürgün, etkinliğin gerçekleşmesine katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

BAKAN EVREN

İçişleri Bakanı Kutlu Evren de, ülkede, uyuşturucuyla mücadele konusunda farkındalık yaratmak amacıyla, birçok etkinlik düzenlendiğini anımsatarak, ülkede uyuşturucuyla mücadele konusunda bilincin artmasına katkı sağlayacak bu tür etkinliklerin, artarak devam etmesini diledi.

BAŞKAN KARAOKÇU

Ödül töreninde konuşan, Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, etkinliğe katkıda bulunan Girne Belediyesi, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Vakıflar İdaresi, Spor Dairesi, Gençlik Dairesi ve Afrodizyak Organizasyon ile tüm katılımcılara teşekkürlerini sundu.

NİDAİ GÜNGÖRDÜ

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ise konuşmasında, “Spora, sanata evet; uyuşturucuya hayır” diyerek, belediye olarak farkındalık yaratmaya yönelik etkinliklere katkı sağlamaya devam edeceklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından ödül töreni gerçekleşti.  Yoğun katılımın olduğu  “Şehre Meydan Oku” koşusunda, erkekler kategorisinde İsmail Hadar, kadınlar kategorisinde Naile Soyel, erkek çocuk kategorisinde Aras Emirzade, kız çocuk kategorisinde Ecem Başaraner, takımlarda KKTC AKUT birinci olurken, en yaşlı yarışmacı Özben Kalfa ile en genç yarışmacı Aras Emirzade’ye kupa verildi.

“Şehre meydan oku” etkinliğine katılan yarışmacıların verdiği 5 TL katılım ücretlerinden oluşan gelir, uyuşturucu bağımlısı gençlerin eğitimleri için kullanılacak.

Previous Article "Şehre Meydan Oku"
Next Article “BAĞIMLILIKLARDA FARKINDALIK” EĞİTİMİ
Print
566

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«October 2018»
MonTueWedThuFriSatSun
24
49179

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin organize ettiği Plümer’de Esendağlı kardeşler zirvede

Ahmet ve Veli Esendağlı kardeşler günün en iyi derecesini elde etmeyi başaran ekip oldu.

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin organize ettiği 2018 KKORD Offroad Şampiyonası’nın üçüncü yarışı dün yapıldı. “Bu Yolun Çıkışı Var” sloganı ile Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde ve Spor Dairesi’nin katkılarıyla organize edilen yarış, Baştaşlar Construction’ın sponsorluğunda hayata geçirildi. Yaklaşık 2,4 kilometre uzunluğunda hazırlanan teknik ve hızlı parkura biri antrenman olmak üzere dörder kez çıkan yarışmacılar, araçlarının motor hacimlerine göre dört sınıfta birinci olmak için yarıştılar.

Read more
252627282930
1234567
8
50522

“Triple P” (Positive Parenting Program) Olumlu Anne-Babalık projesi hayata geçiyor

“Triple P” (Positive Parenting Program) Olumlu Anne-Babalık projesi hayata geçiyor

 

Dünya ile aynı program

 

Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu (UMK) ve 9 Eylül Üniversitesiyle işbirliği içinde yürütülecek Programın tanıtımı için dün KAMU-SEN’de basın toplantısı düzenlendi.

Read more
91011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Categories

Back To Top