UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU
Search Search
Monday, March 25, 2019

“ŞEHRE MEYDAN OKUYANLAR”

“ŞEHRE MEYDAN OKUYANLAR”

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Spor Dairesi, Gençlik Dairesi, Vakıflar İdaresi, Afrodizyak Organizasyon ve bazı sivil toplum örgütlerinin de katkı koyduğu etkinliğe, Başbakan Hüseyin Özgürgün, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı Başkan Yardımcısı İsmail Özcan, Girne Kaymakamı Mustafa Erişmen, bazı milletvekilleri, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ve Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser de katıldı.

Girne Kordonboyu, mendirek, tarihi liman ve Girne Kent merkezini kapsayan parkur boyunca, çeşitli engeller ve bariyerler oluşturuldu. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan koşuda, yarışmacılar, sadece, araç lastiklerinden oluşturulan bariyerlerle değil, dalgalarla da mücadele etti.

BAŞBAKAN ÖZGÜRGÜN

Başbakan Hüseyin Özgürgün etkinlikte yaptığı konuşmada, böyle anlamlı bir etkinliğe katılmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu’nun farkındalık yaratmak amacıyla, ülke genelinde düzenlediği etkinliklerin, artarak devam edeceğini ifade etti.

Uyuşturucunun bertaraf edilmesi, gençlerin, uyuşturucudan uzaklaştırılmasının en güzel yolunun, sportif ve sosyal aktivitelerden geçtiğini vurgulayan Başbakan Özgürgün, kendilerinin de bu amaçla yapılan etkinliklere katılarak, katkı koyarak destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Girne’de yer alan bu anlamlı etkinliğe katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Özgürgün, etkinliğin gerçekleşmesine katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

BAKAN EVREN

İçişleri Bakanı Kutlu Evren de, ülkede, uyuşturucuyla mücadele konusunda farkındalık yaratmak amacıyla, birçok etkinlik düzenlendiğini anımsatarak, ülkede uyuşturucuyla mücadele konusunda bilincin artmasına katkı sağlayacak bu tür etkinliklerin, artarak devam etmesini diledi.

BAŞKAN KARAOKÇU

Ödül töreninde konuşan, Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, etkinliğe katkıda bulunan Girne Belediyesi, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Vakıflar İdaresi, Spor Dairesi, Gençlik Dairesi ve Afrodizyak Organizasyon ile tüm katılımcılara teşekkürlerini sundu.

NİDAİ GÜNGÖRDÜ

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ise konuşmasında, “Spora, sanata evet; uyuşturucuya hayır” diyerek, belediye olarak farkındalık yaratmaya yönelik etkinliklere katkı sağlamaya devam edeceklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından ödül töreni gerçekleşti.  Yoğun katılımın olduğu  “Şehre Meydan Oku” koşusunda, erkekler kategorisinde İsmail Hadar, kadınlar kategorisinde Naile Soyel, erkek çocuk kategorisinde Aras Emirzade, kız çocuk kategorisinde Ecem Başaraner, takımlarda KKTC AKUT birinci olurken, en yaşlı yarışmacı Özben Kalfa ile en genç yarışmacı Aras Emirzade’ye kupa verildi.

“Şehre meydan oku” etkinliğine katılan yarışmacıların verdiği 5 TL katılım ücretlerinden oluşan gelir, uyuşturucu bağımlısı gençlerin eğitimleri için kullanılacak.

Previous Article "Şehre Meydan Oku"
Next Article “BAĞIMLILIKLARDA FARKINDALIK” EĞİTİMİ
Print
598

«March 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
25
73940

HENTBOLUN “TUT ELİMİ” ÇOCUKLARI EĞİTİLİYOR

KKTC Hentbol Federasyonu tarafından başlatılan ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu işbirliğinde hayata geçirilen Tut Elimi Projesi kapsamında Lefkoşa Surlariçi bölgesindeki ilkokul 3üncü sınıf çocuklarına yönelik hentbol eğitimi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

Read more
262728123
4
74592

"Maksimum Sanat Minimum Risk Maraş" adlı sergi bugün açılıyor

Başbakanlık, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Gazimağusa Kaymakamlığı ve Gazimağusa Belediyesi ile Sanat Terapi ve Kişisel Gelişim Merkezi işbirliğinde Maraş bölgesinde okuyan ilkokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen “Maksimum Sanat Minimum Risk Sanat Kampı” sergisi bugün açılıyor.

Read more
567
74946

Süper kupada sıra kadınlarda

MAÇ SAAT 18.00’DE

Hentbol Kadınlar Süper Kupa finalinde Yakın Doğu Üniversitesi ile Doğu Akdeniz Üniversitesi takımları karşı karşıya gelecek. Maç saat 18.00’de oynanacak

KKTC Hentbol Federasyonu ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu İşbirliğinde gerçekleşecek olan Kadınlar Süper Kupa finali bu akşam oynanacak.
Yakın Doğu Üniversitesi RA25 Spor Salonu’nda oynanacak Kadınlar Süper Kupa finalinde Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) ile Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ-DİGEM) takımları karşı karşıya gelecek.

Read more
8910
75281

Komisyon’dan 3 ayrı etkinlik

Bu çerçevede yarın üç ayrı etkinlik düzenleniyor.  Hümanist-Büro  ile işbirliğinde  uzun zamandır hazırlıkları yapılan Triple P Olumlu Anne Babalık Programı hayata geçirilecek.

Read more
11121314
75652

Gardiyan eğitimleri tamamlandı, sertifikalar yarın veriliyor

Başbakanlık Uyuşturucu İle Mücadele Komisyonu'nun  İçişleri Bakanlığı'na bağlı Merkezi Cezaevi'ne yeni alınan 33 gardiyana yönelik olarak   hafta başında başlattığı Bağımlılık Farkındalık Eğitimi yarın tamamlanıyor.

Read more
151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Categories

Back To Top