UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU
Search Search

“ORTAOKULLAR ARASI KARTİNG ENDURANCE CUP YARIŞI” DÜZENLENECEK...

“ORTAOKULLAR ARASI KARTİNG ENDURANCE CUP YARIŞI” DÜZENLENECEK...

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu tarafından düzenlenecek “Ortaokullar Arası Karting Endurance Cup Yarışı” ile ilgili basın toplantısı düzenlendi.

KARAOKÇU

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, çocuklara ve gençlere sosyal- kültürel gelişimleri anlamda destek vermek için Bakan Çavuşoğlu’yla göreve geldiği ilk günden beri çeşitli projeler gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Çeşitli konularda geçekleştirdikleri işbirliği sonucunda gelece yıllarda çocukların ve gençlerin çok daha gelişmiş bireyler olarak topluma kazandırılacağını kaydeden Karaokçu, ortaokullar arası Karting Endurance Cup Yarışı’na katkı koyan tüm paydaşlara teşekkür etti.

Karaokçu, gençlerin hız tutkusunu yollarda değil parkurlarda kullanmaları için çeşitli aktiviteler düzenlediklerini kaydederek, ilk kez gerçekleştirilecek Orta Okullar Arası Karting Endurance Cup Yarışı’nın da herkes için hayırlı olmasını diledi.

ÇAVUŞOĞLU

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu da, yeni şeylerin habercisi olarak bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini belirterek, gelişen dünyada öğrencilerin tamamen kapalı mekanda, oturarak yaşama tercihini ortadan kaldırmak ve yeniden dışarılarda sosyalleşmelerini sağlamak için bir dizi çalışma yaptıklarını belirtti.

Gençliğe hizmet anlayışıyla çalışmalar yapan Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’yla işbirliğinde ülkeye hizmet etmek için projeler ürettiklerine işaret eden Çavuşoğlu, bu çerçevede gerçekleştirdikleri projelere örnekler vererek bu çalışmalar kapsamında eğitsel ve sportif faaliyetleri güncellemeleri gerektiğini fark ettiklerini söyledi.

Çavuşoğlu, “Hız ne kadar korkunç olsa da parkurda yapılan bu yarışlar öğrencilerin enerjisini bir nebze alarak sağlıklı sportif bir yaşamın içerisine çekmektedir” dedi.

Güncellenen vizyonlarıyla Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi’ne bağlı birimlerle, gençlerin öğrencilerin ilgi göstereceğini düşündükleri Endurance Cup Yarışı düzenlemeyi üstlendiklerini anlatan Çavuşoğlu, bugünkü imkanların bir süre sonra gelişeceğine, katılımın artacağına ve bu yarışların turnuva haline geleceğine inandığını söyledi.

Çavuşoğlu, gençlerin bu spor dalında gelişebilmesi adına düzenlenen bu yarışın tüm ülkeye hayırlı olmasını temenni ederek, içinde bulunulan sadece doktor ve mühendis olmanın doğru göründüğü sistemi yavaş yavaş doğru yöne çevirmek için mücadele ettiklerini kaydetti. Çavuşoğlu, “Sağlıklı İnsan sosyal insandır” dedi.

HÜRSES

Genel Orta Öğretim Dairesi Proje Koordinatörü Mustafa Hürses, de Ortaokullar Arası Karting Endurance Cup Yarışı hakkında bilgi vererek, 6 okulun 23 Mart’ta başlayıp 18 Mayıs’ta tamamlanacak 5 yarışa katılacağını ve en sonunda şampiyonun belirleneceğini söyledi.

Ortaokullar Arası Karting Endurance Cup Yarışı hakkında genel ve teknik bilgiler veren Hürses, “Elbirliğiyle çocukları evden çıkaralım uyuşturucudan uzak tutalım” dedi. Hürses, başta Cemsa olmak üzere katkı koyan tüm paydaşlara teşekkür etti.

KARALIM

Cemsa Karting Direktörü Salih Karalım, karting sporunu gençlere kazandırmak için 2004 yılından beri çalıştıklarını belirterek, aradan geçen yıllarda gözlemledikleri gelişimin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Ortaokullar Arası Karting Endurance Cup Yarışında hızın değil sürenin önemli olacağını 5 yarışlık formatta katılımcılara 100-150 tur imkanı verileceğini belirten Karalım, gençlere bu imkanı vermelerine olanak sağlayan proje için katkı koyan herkesi kutladı.

Previous Article “Çocuklarımıza Sahip Çıkalım Projesi”
Next Article ‘Çocuk İstismarı ve İhmalini Önleme Semineri’
Print
118

«Ağustos 2020»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
27
144257

Yeniboğaziçi Plajı’nda hentbol şöleni yaşandı

Hentbolda sezonun ilk plaj organizasyonu hafta sonu gerçekleşti. KKTC Hentbol Federasyonu ile Yeniboğaziçi Belediyesi ile işbirliğinde düzenlenen plaj hentbolu turnuvası Yeniboğaziçi Belediye Plajı’nda 2 gün sürdü.

Devamı
2829303112
143967

Arda Erkan 6.Uluslararası Kite Surf Etkinliği Yedidalga’da yapılıyor

Yedidalga Heaven Surf House’ta gerçekleşen etkinlik “Başka Ardalar Ölmesin” sloganıyla düzenlendi.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde Heaven Surf Club desteğinde düzenlenen etkinlik, uyuşturucu sorununa dikkat çekmek ve bu konuda duyarlılığı artırmak amacıyla organize edildi.

Etkinlikte, müzik dinletileri eşliğinde kite surf gösterileri yapılıyor.

Devamı
34567
144053

‘Başka Ardalar Ölmesin’ sloganı ile Uluslararası Kite Surf Etkinliği düzenlendi

Etkinlik, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde, Heaven Surf Club desteğinde “uyuşturucu sorununa dikkat çekerek toplumsal duyarlılığı artırmak, aileleri çocuklarını ve gençleri spora yönelterek enerjilerini doğru alanda kullanmalarına katkı sağlamak” amacıyla geleneksel olarak organize ediliyor.

Devamı
89
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Kategoriler

Back To Top